на Трговец на големо со AC/DC адаптер за напојување丨Pacoli Power

Адаптер за напојување

Краток опис:

снабдување EU AU US приклучок Wall AC DC 12V1A 12V1.5A адаптер за напојување за LED ленти Cctv IP камера ТВ сет


 • Мин. Количина на нарачка:10 Парче/Парчиња
 • Способност за снабдување:10000 Парче/парчиња месечно
 • Тип на излез: DC
 • Врска:Приклучи
 • Влезен напон:100 ~ 240 Vac
 • Излезна струја:1,5а
 • Излезен напон:12V
 • Материјал:ABS+PC Огноотпорен материјал
 • Детали за производот

  Гаранција

  ПРЕДНОСТ

  Ознаки на производи

  Параметри на адаптер за напојување:

  Влез
  Опсег на напон
  90~264Vac (Нормалниот рецидиран влезен напон е 100~240Vac)
  Опсег на фреквенција
  47/63 Hz
  Ефикасност
  88% мин
  Излез
  DC напон
  5V 6V 9V 12V 15V 20V 24V итн. (Сите оптиоални)
  Рантирана струја
  0,5A 1A 2A 3A итн.(Сите опционални)
  Рантирана моќ
  2,5W-36W (Сите оптиоални)
  Толеранција на напон
  ± 5%
  Линиска регулатива
  ±1%
  Регулатива за оптоварување
  ± 5%
  Животна средина
  Работна температура.
  0~+40℃
  Работна влажност
  20~85% RH некондензирачки
  Температура на складирање, влажност
  -20~+75℃, 10~90% RH
  ДРУГИ
  Сертификати
  UL ETL CE RoHS FCC SAA C-штиклирајте CB итн.
  ПАКУВАЊЕ
  Кутија од бела хартија

  Адаптер за напојување Карактеристика на производот

  Со 4 заштити : Заштита од краток спој ;Заштита од напон ;Заштита од над струја ;Заштита од над температура Вистинска моќност, тестирање за стареење со целосно оптоварување, 100% тестирање на вчитување.

  UL ETL CE FCC RoHS SAA C-штиклирајте CB одобрен ABS+PC Огноотпорен материјал, отпорност на висока температура и отпорен на пламен

  Прифатете OEM/ODM

  Нашите сертификати за адаптер за напојување:

  PACOLIPOWER адаптер со меѓународно одобрение.

  Американски пазар:UL FCC, ETL, Ефикасност на ниво VI на DoE,

  ЕУ пазар:CE CB RoHS, ERP

  Пазар во Велика Британија:CE CB, ERP

  AU пазар:SAA C-штиклирајте

  ЈП пазар:PSE

  KR пазар: KC

  Адаптер за напојување од 12 W
  Адаптер за напојување од 12W US EU AU
  Адаптер за напојување од 12w
  Приклучок за адаптер за напојување од 12w
  Приклучок за адаптер за напојување од 12w
  Приклучок за адаптер за напојување од 12w
  Адаптер за напојување од 12w 12v наизменична струја
  Адаптер за напојување од 12w 12v наизменична струја

  Кој еПацоли Пауер?

  • Искусниот снабдувач на мобилни додатоци, лоциран во Кина, започна во 2014 година, снабдувајќи го следниот производ на големо:

  OEM / ODM полнач за мобилен телефон:

  • QC3.0 полначи, PD полначи, полнач за автомобил,безжични полначи, креативни сите во еден безжични полначи и други производи за полнење.помогнете им на сопствениците на продавници за мобилни телефони на мали и средни, трговците на големо, увозниците и дистрибутерите ширум светот да добијат стоки директно од фабриките и да го максимизираат профитот.

  Адаптер за напојување:

  • Се користи за напојување на камера, LED светлосна лента, компјутер, подвижна светлосна плоча, рутер, масажер и други електронски производи.

  Што може Пацоли да им донесе на клиентите?

  • Како купувач на додатоци за мобилни телефони, сакате да ги најдете најдобрите производи и услуги.Pacoli power е искусен снабдувач на полнач за телефон, адаптер за напојување, футрола за мобилен телефон и заштитник за екран.Разберете ги и приспособете ги нашите производи и услуги за да ги задоволат вашите потреби.
  • Висококвалитетна поддршка за обука.Без разлика дали сте менаџер на продавница за мобилни телефони, онлајн маркетинг и продавач на големо или бренд, pacoli power може да ви ги обезбеди потребните додатоци за мобилни телефони и техничка поддршка.

 • Претходно:
 • Следно:

 • Опсег на гаранција за напојување на Pacoli како подолу:

  • Оштетување при транспорт (бесплатна замена и бесплатен превоз).
  • Оштетување на функцијата (бесплатна замена и бесплатен транспорт).
  • Со печат на Пацоли.
  • Предмети во 3 години гаранција.
  • Пацоли пауер не е одговорен за каква било штета предизвикана од човекот.

  Услуга по продажба

  • Any urgent issue, please contact us at any time: jef@pacolipower.com, whatsapp:+86 13242572959, skype: Pacoli Power Service
  • Добавувач со 5 ѕвезди на aliababa за галантерија за телефон

  Добавувач на додатоци за мобилни телефони со 5 ѕвезди

   

   

   

   

   

   

   

  • Сопствена фабрика на Pacoli: разумна цена, подобра контрола на материјалот, стабилно снабдување

  Сопствена фабрика на Пацоли