на Станете дилер-Pacoli Power

Дилер

СТАНЕТЕ ДИЛЕР

Ви благодариме за вашиот интерес да бидете дистрибутер за потрошувачка електроника во Кина со PACOLI POWER!Посветени сме на изградба на силна соработка со нашите добавувачи и дистрибутери преку соработка.Ќе работиме напорно колку што вие обезбедувате за вашиот успех!

Ние ги одржуваме нашите добавувачи и добавувачи со најдобрите артикли и програми во својата класа.Едноставно комплетнократката апликацијаподолу и член на нашата група ќе ви се јави наскоро.

未标题-1

 

Во иднина, со интеграција на новите технологии како што се 5g, Интернет на нештата, вештачка интелигенција, виртуелна реалност и нов дисплеј со производи за потрошувачка електроника, ќе се забрза надградбата на производите, ќе се раѓаат нови форми на производи и ќе се промовира растот на индустрија за потрошувачка електроника.Според прогнозата, пазарната скала ќе достигне1,11 трилиони американски долари во 2023 година.

Изборот на PACOLI ќе ви донесе 20%-50% профит од секоја нарачка.

Барања кон партнерите

1) Независна област за прикажување на производите на PACOLI; (продавница, изложбен салон или онлајн продавница итн.)
2) Платете ја поштарината доколку ги добиете бесплатните примероци;
3) MOQ 10 единици за прва пробна нарачка (доколку е потребно);
4) MOQ 300 единици за формална нарачка;
5) Релативно стабилни и растечки нарачки.

Главни потенцијални партнери

а.Трговци на големо;
б.Изведувач на проектот/продажба/преработка на појавување на производи;
в.Домашни и странски трговски друштва;
г.Сопственик на компанијата
д.Сопственик на физичка продавница за мобилни телефони
ѓ.Ангажирани во бизнис поврзани со додатоци за мобилни телефони;(т.е. футрола за мобилен телефон, полнач, слушалки)Хардвер, бренд, итн.)

+

Глобални клиенти

Години

Гаранција

Години

Во индустријата за потрошувачка електроника

МИЛИОН

Годишен извозен износ

RFQ

Дел А е агент, Дел Б е моќ на Пацоли

Pacoli power има за цел да воспостави трајни и стабилни деловни односи со своите партнери во странство врз основа на взаемна корист и капитал преку соработката на Foshan Pacoli power Co.LTD.

Дали имаме склучено договор?

Да, за да ги заштитиме правните придобивки на двете страни, ќе потпишеме договор за секоја нарачка.

Како го контролира вашиот квалитет?

Имаме професионален тим за КК со 5 членови и повеќе од 10 парчиња опрема за тестирање на производите и пакетите пред испораката.Повеќето од нашите производи поминаа CE, CCC, FCC, RoHS и PSE сертификати.

Дали ја давате гаранцијата?

Да, ние сме фабриката која се фокусира на квалитетот на производите и стапката на враќање на клиентите, ние секогаш обезбедуваме 3 години бесплатна гаранција за целиот производ за не-вештачки причини, ќе добиете бесплатни делови или цели производи, а потоа Платена гаранција од 2 години_Плаќате за деловите или цел производ и поштарина.

Колку време ќе биде потребно за испорака?И испорака на испорака?

Ќе ни требаат околу 7 дена за полнач (ако не е на залиха), 15 дена за слушалки (ако нема на залиха) да го завршиме целото производство.За приспособените производи, датумот на испорака ќе подлежи на времето предвидено од нас (страната Б), двете страни ќе преговараат за датумот на испорака во посебни околности.

Ако ми треба еден примерок, дали треба да платам за него и колку долго ќе го добијам примерокот?

Ние ќе подготвиме примероци за вас за околу 5-7 дена.Кога ќе ја завршите целната продажба од 10000 јени во рок од три месеци, ќе добиете бесплатни примероци од следните нови производи.

Колку е висока провизијата?

Ќе ви обезбедиме попуст откако ќе го комплетирате продажниот износ од 50000 јени, кој ќе се надомести во форма на плаќање за стоката.Производите со специјални и редовни цени се вклучени во вкупната годишна продажба.Производите со цена од 100 RMB/ЕЕЗ ќе бидат вратени 1%, производите со цена над 200 RMB/pc(вклучени) ќе бидат вратени 2%, а за производите со специјални цени нема да бидат вратени.

 

Напомена: Продажната сума се однесува само на вкупната цена на производите, без товарен трошок, такса за инсталација и даноци.

Кој е вашиот рок на плаќање?

Можеме да прифатиме TT плаќање или Western Union.30% депозит пред производство, 70% салдо пред да се вчита во контејнерот.EXW цена, цена FOB, цена CIF достапна.

Дали имате MOQ? и дали поддржувате drop-shipping?

MOQ на сите наши примероци на производи е 10 парчиња, а MOQ на формални нарачки е 50 парчиња.Пратката од едно парче треба да ја исполни нашата цел на продажба од 5000 јени месечно.

ДОБИЕТЕ КОНТАТИРАЊЕ ЗА ПАЗАРНИ ЦЕНИ